GN 32/2018 Archiwum

O transplantologii

Prof. Marian Zembala wygłosi w Gliwicach wykład na temat szans, jakie daje transplantologia. Spotkanie odbędzie się w ramach Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej.

Kardiochirurg będzie mówił na temat „Transplantacje szansą i nadzieją w ratowaniu życia i zdrowia”. Spotkanie, które odbędzie się 26 listopada o godz. 16 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry), organizują Polska Akademia Umiejętności i miasto Gliwice.

Prof. Zembala, kardiochirurg i transplantolog, jest dyrektorem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz kierownikiem Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii i Transplantologii SUM. Jest też konsultantem krajowym w dziedzinie kardiochirurgii oraz przewodniczącym Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia.

Prof. Zembala jako pierwszy w Polsce wprowadził zabieg kardiomioplastyki w 1996 roku, przeszczep serca u dzieci, przeprowadził pierwszą w Polsce transplantację płuca w 1998 roku oraz serca i płuc w 2001 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma