Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Stolica cyklistów?

Stowarzyszenie Młodzieżowe „Niniwa” i MDK Lubliniec organizują I Festiwal Rowerowy „Together”.

W tym roku odbyła się akcja „Together – jedź z nami”, czyli sztafeta 8 grup, które na rowerach, każda własną trasą, jechały we wspólnej intencji o pokój na świecie. Jej motorem była Niniwa Team – grupa z Kokotka, dowodzona przez oblata o. Tomasza Maniurę. 22 listopada wszystkie ekipy spotkają się na I Festiwalu Rowerowym „Together”.

Gościem specjalnym będzie team United Cyclists z Krakowa, którego członkowie opowiedzą o górskich bataliach w Himalajach. Prezentować będą się także pozostałe grupy. Organizatorzy w ten sposób chcą zainicjować cykl festiwali rowerowych i marzą o tym, żeby Lubliniec stał się rowerową stolicą Polski.

Podczas sobotniego spotkania odbędzie się także premiera książki z relacjami z tegorocznej „Wyprawy w Nieznane” grupy Niniwa Team. Rozprowadzana ona będzie z płytą DVD z materiałami filmowymi i multimedialnymi. Zawiera ona także cotygodniowe Orędzia Pokoju, które ukazywały się w trakcie wyprawy.

Rozpoczęcie spotkania 22 listopada o 12.00 w Kokotku Mszą św. w intencji rowerzystów, a potem przejazd, oczywiście rowerami, do MDK w Lublińcu i dalszy ciąg imprezy, która zakończy się o 21.00. Promocja książki odbędzie się po 19.00. Cały program na www.niniwateam.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy