Nowy numer 50/2019 Archiwum

Obchody Święta Niepodległości

Już jutro przypada 96. rocznica pamiętnej daty 11.11.1918 r. Poniżej prezentujemy przegląd wydarzeń, jakie z tej okazji odbywają się w kilku miastach.

W gliwickiej katedrze o godz. 12.30 uroczystą Mszę św. w intencji ojczyzny odprawi bp Jan Kopiec.

Lubliniec uczci święto Biegiem Niepodległości, który wystartuje o 11.00. Weryfikacja zawodników rozpocznie się o 10.00 na stadionie Sparty. Dzięki dwukolorowym koszulkom biegacze utworzą biało-czerwoną flagę.

W Pyskowicach o 10.00 Msza św. za ojczyznę w kościele pw. św. Mikołaja, a po niej uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Patriotycznym. O 16.00 i 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu  teatru młodzieżowy Carpe Diem przedstawi spektakl „A to Polska właśnie…!”.

Tarnogórzanie spotkają się w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła na Mszy św. za ojczyznę o 10.00.

W Zabrzu uroczystości rozpoczną się o 10.00 na pl. Warszawskim. Stamtąd delegacje i mieszkańcy przemaszerują na Msza św. o 11.00 do kościoła pw. św. Anny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama