Nowy numer 33/2018 Archiwum

Otwarcie DTŚ w Gliwicach w środę!

Od popołudnia 5 listopada kierowcy będą mogli jeździć nowym odcinkiem trasy.

Pierwsza część Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach prowadzi od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej, na wysokości giełdy.

Stąd już blisko do miasteczka akademickiego i centrum Gliwic. Odcinek ma długość 2,8 km.

Na trasie powstały kolejne dwa węzły DTŚ – połączenie z ul. Kujawską, a przede wszystkim węzeł z autostradą A1 – największy na całej trasie wiodącej od Katowic.

Jest on zlokalizowany w pobliżu węzła Gliwice Sośnica, na którym autostrada A1 krzyżuje się z autostradą A4.

Drogowa Trasa Średnicowa ułatwia kierowcom wygodny i szybki dojazd do centrów kilku dużych miast. Łączy Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice. Ma w przeważającej części po trzy pasy ruchu w każdą stronę i bezkolizyjne wjazdy. 

Po otwarciu pierwszej części średnicówki w Gliwicach trasa będzie mieć już łącznie około 26 km długości. Druga – ostatnia – część DTŚ w Gliwicach jest w trakcie budowy, a zakończenie prac jest planowane na koniec 2015 roku.

Jeszcze nieczynny zjazd do ul. Kujawskiej   Jeszcze nieczynny zjazd do ul. Kujawskiej Klaudia Cwołek /Foto Gość

Węzeł DTŚ z autostradą A1   Węzeł DTŚ z autostradą A1 K. Krzemiński / DTŚ S.A

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma