Nowy numer 21/2018 Archiwum

Cenne złotówki

W pierwszych dniach listopada na cmentarzach prowadzono kwesty na różne ważne cele, m.in. gliwickie hospicjum i zabrzańskie Towarzystwo im. św. Brata Alberta.

Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach kwestowali przez dwa dni: 1 i 2 listopada. Zebrano ponad 145 500 zł.

Na cmentarzach kwestowały całe rodziny. Razem z rodzicami pieniądze do puszek zbierały nawet kilkuletnie dzieci. Najmłodsza „kwestująca” miała 4 miesiące. Był też niepełnosprawny wolontariusz poruszający się na wózku. W sumie około 500 osób. 

W Gliwicach zbiórka odbyła się na cmentarzach: Centralnym, Lipowym, św. Antoniego, św. Wojciecha, w Ligocie Zabrskiej, Sośnicy, Brzezince, św. Jerzego w Łabędach i w Ostropie, oraz w Knurowie.

Kwesta odbyła się po raz piętnasty i była największą z dotychczasowych, bo na wszystkich cmentarzach trwała przez dwa dni, a oprócz Gliwic objęła dodatkowo Knurów.

W piątek, 7 listopada o godz. 19.15 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach będzie podziękowanie za kwestę na rzecz hospicjum połączone z koncertem zespołu „Gaudete in Domino (GiD)”.  

W Zabrzu natomiast 1 listopada tradycyjnie zbierane były pieniądze na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, pomagającego najuboższym i bezdomnym w mieście.

Zebrano około 12 tysięcy  zł. Kwesta została przeprowadzona na cmentarzach parafii św. Andrzeja, św. Anny i św. Józefa, w Maciejowie i NSPJ w Rokitnicy.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma