Nowy numer 21/2018 Archiwum

Przemijanie ma sens

W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Centralnym w Gliwicach odprawione zostało nabożeństwo w intencji zmarłych.

Wcześniej wierni przeszli w procesji od kościoła Wszystkich Świętych. Przy kościele Wniebowzięcia NMP bp Gerard Kusz poprowadził krótkie nabożeństwo, po którym zgromadzeni ponownie w procesji przeszli na cmentarz, odmawiając Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Przy kaplicy cmentarnej bp Gerard Kusz przewodniczył nabożeństwu w intencji zmarłych. W homilii zwrócił uwagę na uświadomienie sobie, czym jest życie, a czym śmierć. – Od naszej decyzji zależy, jakie to nasze życie będzie – dobre lub mniej dobre, szczęśliwe lub mniej szczęśliwe. Ale ono jest piękne, bośmy je otrzymali z ręki Boga, a Bóg jest Panem Wszechświata – zaznaczył.

Przywołał także fragment „Tryptyku Rzymskiego” Jana Pawła II: „Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens, ma sens… ma sens… ma sens…”. Biskup dodał, że aby życie miało sens, należy odnaleźć jego źródło, a idąc do niego, „trzeba iść pod górkę, trzeba się trochę namęczyć”.

Bp Gerard Kusz zaznaczył również, że dla katolików Bóg nie jest jakąś ideą. – Dla nas Bóg nie jest takim zegarmistrzem, który raz wszystko nakręcił. Nie, nasz Bóg ma twarz człowieka, Jezusa Chrystusa. A jeśli ma twarz człowieka, to ma serce bijące, ludzkie. Idąc do źródła, trzeba przystawić ucho do tego serca, czy te rytmy się zgadzają – nasz rytm serca z rytmem serca Boga – powiedział.

Następnie wierni odmówili modlitwę różańcową, zatrzymując się w pięciu miejscach cmentarza Centralnego, gdzie modlono się za zmarłych.

W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach w Gliwicach i Knurowie zbierano datki na potrzeby Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Centralnym odbyło się nabożeństwo   W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Centralnym odbyło się nabożeństwo Agnieszka Kliks-Pudlik


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma