Nowy numer 23/2021 Archiwum

Radość kierowców: DK 88 przejezdna!

Odcinek DK 88 w Gliwicach – od zjazdu na ul. Pionierów do węzła w sąsiedztwie centrum handlowego „Arena” był nieprzejezdny dwa lata.

W tym czasie przebudowano zniszczony wiadukt nad torami kolejowymi oraz wzniesiono nowy most nad rzeką Kłodnicą i budowaną Drogową Trasą Średnicową. Z otwarciem drogi chciano zdążyć przed uroczystością Wszystkich Świętych, kiedy ruch samochodowy jest szczególnie duży, a w pobliżu znajdują się odwiedzane cmentarze. Droga Krajowa nr 88, czyli Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego, zwana też „dekawką” prowadzi z Bytomia do Strzelec Opolskich.

– Nowy wiadukt na ważnej dla miasta drodze z pewnością ucieszy kierowców, którzy przez lata musieli zmagać się z utrudnieniami spowodowanymi stanem starego obiektu, a później uciążliwymi objazdami. Warto jednak spojrzeć na sprawę szerzej – powiedział prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz. – Sfinalizowana właśnie inwestycja to kolejny element przebudowy układu drogowego Gliwic. W 2012 roku ukończyliśmy budowę estakady łączącej osiedle Kopernika z ul. Portową, która nie tylko ułatwiła życie kierowcom z północnych dzielnic miasta, ale przejęła na siebie ruch z zamkniętej DK 88. Dzisiaj udostępniamy gliwiczanom jednocześnie nowy wiadukt wybudowany przez miasto i most nad Kłodnicą, który powstał przy okazji budowy DTŚ. Teraz czas na wysłużony most łączący ul. Orlickiego i Śliwki. Tak, jak zapowiadaliśmy przy okazji budowy DTŚ, zostanie on rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowa, wygodna przeprawa. Czekają nas w związku z tym kolejne utrudnienia. Proszę więc gliwiczan o wyrozumiałość, którą niejednokrotnie dotąd okazywali. Warto przy tym podkreślić, że zamknięcia kolejnych ulic planowane są tak, aby ich skutki były możliwie najmniej odczuwalne, a korzyści, które czekają nas po ukończeniu toczących się inwestycji będą z pewnością warte wyrzeczeń – przekonuje.

Radość kierowców: DK 88 przejezdna!   Auta ruszyły po wyremontowanym odcinku DK 88 Antoni Witwicki


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama