Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zbiórki na cmentarzach

Odwiedzając groby w pierwsze dni listopada będzie można wesprzeć różne dzieła.

Na wielu cmentarzach organizowane są lokalne zbiórki. O wsparcie jak co roku poprosi Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Gliwicach. Będzie to już 15. kwesta hospicjum, tym razem największa, odbywająca się nie tylko na gliwickich cmentarzach, ale po raz pierwszy także w Knurowie.

1 i 2 listopada będzie można złożyć datek na bieżącą działalność hospicjum. Wolontariusze będą dyżurować w Gliwicach na cmentarzach: Centralnym, Lipowym, św. Antoniego, św. Wojciecha, w Ligocie Zabrskiej, Sośnicy, Brzezince, św. Jerzego w Łabędach i w Ostropie. A w Knurowie przy ul. 1 Maja, Rakoniewskiego i w Szczygłowicach. 

W Zabrzu 1 listopada zbiórka tradycyjnie odbędzie się na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, pomagającego najuboższym i bezdomnym w mieście. Kwesta zostanie przeprowadzona na cmentarzach parafii św. Andrzeja, św. Anny i św. Józefa, w Maciejowie i NSPJ w Rokitnicy.

Zbiórki odbędą się także w innych miejscach, gdziekolwiek więc będziemy odwiedzać cmentarze, można przy okazji szeroko otworzyć serce i kieszeń.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma