Nowy numer 23/2021 Archiwum

Zbiórki na cmentarzach

Odwiedzając groby w pierwsze dni listopada będzie można wesprzeć różne dzieła.

Na wielu cmentarzach organizowane są lokalne zbiórki. O wsparcie jak co roku poprosi Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Gliwicach. Będzie to już 15. kwesta hospicjum, tym razem największa, odbywająca się nie tylko na gliwickich cmentarzach, ale po raz pierwszy także w Knurowie.

1 i 2 listopada będzie można złożyć datek na bieżącą działalność hospicjum. Wolontariusze będą dyżurować w Gliwicach na cmentarzach: Centralnym, Lipowym, św. Antoniego, św. Wojciecha, w Ligocie Zabrskiej, Sośnicy, Brzezince, św. Jerzego w Łabędach i w Ostropie. A w Knurowie przy ul. 1 Maja, Rakoniewskiego i w Szczygłowicach. 

W Zabrzu 1 listopada zbiórka tradycyjnie odbędzie się na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, pomagającego najuboższym i bezdomnym w mieście. Kwesta zostanie przeprowadzona na cmentarzach parafii św. Andrzeja, św. Anny i św. Józefa, w Maciejowie i NSPJ w Rokitnicy.

Zbiórki odbędą się także w innych miejscach, gdziekolwiek więc będziemy odwiedzać cmentarze, można przy okazji szeroko otworzyć serce i kieszeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama