Nowy numer 23/2021 Archiwum

José Cura i jego goście

W listopadzie w DMiT w Zabrzu odbędzie się wyjątkowy koncert.

José Cura, jeden z najpopularniejszych tenorów występował w Polsce już kilkakrotnie, zarówno jako śpiewak, jak i dyrygent. Tym razem, po wielu latach nieobecności, na koncercie  w Zabrzu zaśpiewa i zadyryguje orkiestrą.

– Niektórzy ludzie uważają, że śpiewacy i aktorzy są na co dzień jak postacie, w które wcielają się na scenie. Dzieje się tak często, gdy czyjaś kariera, praca jest oparta na odgrywaniu kogoś innego. Dzisiaj mam pięćdziesiąt jeden lat. Gdy zbliżasz się do pewnego wieku, gdy jeszcze nie jesteś stary, ale także już niemłody, to zaczynasz rozumieć, że życiowa mądrość i wrażliwość to jedne z najpiękniejszych rzeczy, które można osiągnąć – mówił José Cura.

W programie zabrzańskiego koncertu „José Cura i jego goście” znajdą się sławne arie operowe i znane pieśni. Artyście towarzyszyć będzie Bogusław Morka, wybitny polski tenor oraz Agnieszka Kozłowska, sopranistka, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Wykonawcom akompaniować będzie Cracow Event Orchestra, a orkiestrą, na zmianę z Maestro Cura, dyrygował będzie Tomasz Chmiel.

Koncert odbędzie się 22 listopada o 18.00, bilety już są w sprzedaży.

José Cura urodził się 5 grudnia 1962 r. w Rosario w prowincji Santa Fe w Argentynie. Jego talent muzyczny rozwijał się błyskawicznie: w wieku 12 lat rozpoczął naukę gry na gitarze pod okiem Juana di Lorenzo. W wieku 15 lat José zadebiutował jako dyrygent chóru, a rok później rozpoczął naukę kompozycji u Carlosa Castro oraz naukę gry na fortepianie w szkole Zulmy Cabrera. Wielką pasją nastoletniego Jose był sport, przez pewien czas rozważał nawet karierę zawodowego rugbisty, ale za radą swych nauczycieli poświęcił się muzyce. Jego talent mogą dziś podziwiać melomani w różnych miejscach świata.

Posłuchaj klasykę popu w wykonaniu artysty:

José Cura in Prague - Yesterday
czechoperafan

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama