Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W Oplu będą nowe miejsca pracy

Zatrudnienie w gliwickiej fabryce ma zwiększyć się o ponad 300 osób.

Pracownicy są potrzebni w związku z przygotowywanym rozpoczęciem produkcji nowej generacji modelu Astra i planowanym uruchomieniem trzeciej zmiany.

Jak poinformował PAP dyrektor General Motors Manufacturing Poland Andrzej Korpak, choć rozpoczęcie produkcji piątej generacji astry w Gliwicach zaplanowane jest pod koniec 2015 roku, nowo zatrudnione osoby podejmą pracę na początku roku. Zaznaczył, że grupa ok. 300 przyjmowanych pracowników uzupełni posiadane zasoby firmy. Część pracowników gliwickiego Opla, która czasowo pozostawała w nadmiarze wobec potrzeb, ostatnio pracowała w innych zakładach General Motors w Europie. W Gliwicach podejmie pracę też część dotychczasowych pracowników z Tychów. Zatrudniający ok. 500 osób, tyski zakład General Motors Manufacturing Poland (dawna fabryka silników Isuzu) połączono w listopadzie ub. roku z fabryką w Gliwicach, tworząc jedną spółkę z dwoma oddziałami.

Łącznie na trzeciej zmianie w Gliwicach będzie prawdopodobnie pracowało ok. 800 osób. Grupę ok. 300 pracowników czekających na powrót z zagranicy, a także ok. 200-300 osób z Tychów, uzupełni właśnie 300 nowo zatrudnionych osób. Wszystkie nowe miejsca pracy dotyczą stanowisk produkcyjnych. Rekrutację prowadzi firma Adecco Poland.

Gliwicki zakład obecnie produkuje modele Astra i Cascada. Fabryka zatrudnia około 3 tys. pracowników.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma