Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z Maryją ulicami miasta

Przez centrum Tarnowskich Gór przeszła procesja prowadzona przez figurę Matki Boskiej.

Po wieczornej Mszy św. około godziny 18.30 przed kościołem pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach rozpoczęła się modlitwa różańcowa. Wierni przybyli tak licznie, że wypełnili cały Plac Gwarków.

Każdą dziesiątkę różańca prowadziła młodzież z jednej z tarnogórskich parafii. Procesja prowadzona przez krzyż i figurę Maryi przeszła przez centrum miasta, zatrzymując się m.in. na rynku i przy Placu Wolności.

Różaniec ulicami miasta odbywa się w Tarnowskich Górach w październiku każdego roku. Podobną popularnością cieszy się Droga Krzyżowa dla młodzieży, która w oktawie Wszystkich Świętych idzie alejkami w parku miejskim spod kościoła św. Anny na cmentarz przy parafii św. Józefa. Tak jak w różańcu, oprócz młodych ludzi uczestniczy w niej także sporo dorosłych.

Postać Gwarka na ulicy Krakowskiej na tle modlących się ludzi ze świecami   Postać Gwarka na ulicy Krakowskiej na tle modlących się ludzi ze świecami Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma