Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zabrze drugie, Bytom piąty

Zakończyła się akcja, w której uprawianie sportu przez jednych zamienia się na realną pomoc dla innych. Kilometry przeliczane na watogodziny, a te na złotówki. .

Zabrze i Bytom należały do pięciu miast uczestniczących w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Polegała ona na tym, że dzięki konkretnej aktywność fizyczna – bieganie, jazda na rowerze czy nordic walking – pokonywane kilometry za pomocą specjalnej aplikacji zasilały konta poszczególnych miast. I odpowiednio do zajmowanego miejsca, otrzymują od Fortum pieniądze na określony cel charytatywny. Zabrze otrzyma więc 30 000 zł, a Bytom 10 000 zł.

W Zabrzu pieniądze otrzyma Fundacja Dobrzy Ludzie Dzieciom, która dzięki nim pomoże trzem osobom. Nicole Saban, uzdolnionej plastycznie, cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni, uczennicy Szkoły Plastycznej w Zabrzu. A także dwóm dziewczynkom z rodziny zastępczej prowadzonej przez Izabelę Ziarkowską – 2-letniej Magdzie Okaj, która cierpi na zespół wad genetycznych i inne bardzo poważne dodatkowe schorzenia oraz  5-letniej Marii Sabrańskiej cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę i wodogłowie. Natomiast w Bytomiu pieniądze zostaną przekazane Fundacji „Dom Nadziei”, która buduje nowy ośrodek dla uzależnionej młodzieży.

W zabawę włączyło się ponad 3 tysiące osób. Łącznie przemierzyli 367 640 km. Dla  Zabrza pokonali ponad 102 km, a dla Bytomia prawie 32 km. Akcja trwała przez pół roku.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama