Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pamiętamy!

„Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”. Pod takim hasłem odbędzie się XIV Dzień Papieski.

Z tej okazji w gliwickiej katedrze 11 października o 17.00 tradycyjnie sprawowane będą uroczyste Nieszpory Papieskie, na które zaproszeni są wszyscy diecezjanie. Ich tradycja sięga wizyty Jana Pawła II w Gliwicach. 15 czerwca 1999 roku miał przyjechać i przewodniczyć Nieszporom na gliwickim lotnisku. Z powodu choroby pielgrzymka została odwołana, ale papież zdecydował się na krótko przylecieć helikopterem dwa dni później i chwalił Ślązaków, że dobrze śpiewają, przypominając wspólne z nimi Nieszpory na Górze Świętej Anny.

12 października o 12.30, również w katedrze, bp Jan Kopiec będzie przewodniczył Eucharystii z okazji 35. rocznicy wyboru Jana Pawła II na stolicę piotrową oraz w intencji wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców naszej diecezji z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W diecezjalne obchody Dnia Papieskiego wpisany został także koncert z cyklu „Muzyka w Starym Opactwie”, który odbędzie się w bazylice w Rudach 19 października o 17.00. Wystąpią Chór i zespół instrumentalny parafii świętej Anny w Babicach, kwartet smyczkowy „Altra volta”, Klaudia Romek – sopran i Brygida Tomala – pozytyw.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma