Nowy numer 25/2018 Archiwum

Siostry w Rudach

Przed rozpoczynającym się niebawem Rokiem Życia Konsekrowanego do sanktuarium Matki Bożej Pokornej dotarła diecezjalna pielgrzymka osób, które zdecydowały się poświęcić swoje życie Chrystusowi.

Różnorodność habitów wskazywała, że na Mszy św. w kaplicy w bocznej nawie sanktuarium spotkały się siostry zakonne z różnych wspólnot. Homilię wygłosił bp Jan Kopiec.

– Rozważamy sprawy człowieka, które mają być na miarę godności każdego z ludzi. Stąd modlitwa zakonów kontemplacyjnych, ale też modlitwa nasza, bo przecież i siostry się modlą, i zakonnicy, i księża diecezjalni. Modlą się biskupi i papież oraz wszyscy chrześcijanie, a więc razem należymy do tej jednej rodziny, w której powinniśmy być wyczuleni na nasze wielkie sprawy – mówił biskup. – Nasze życie nie składa się tylko z jakichś deklaracji i manifestów, ale z pokory i uznania, że choć jesteśmy utrudzeni i obciążeni, to dzięki temu mamy wzrastać. Pokrzepieni i umocnieni mamy iść do świata, by mu pokazać, że liczy się coś innego. Życzę wam, abyście nieustannie fascynowały się tym powołaniem!

  Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma