Nowy numer 23/2021 Archiwum

Siostry w Rudach

Przed rozpoczynającym się niebawem Rokiem Życia Konsekrowanego do sanktuarium Matki Bożej Pokornej dotarła diecezjalna pielgrzymka osób, które zdecydowały się poświęcić swoje życie Chrystusowi.

Różnorodność habitów wskazywała, że na Mszy św. w kaplicy w bocznej nawie sanktuarium spotkały się siostry zakonne z różnych wspólnot. Homilię wygłosił bp Jan Kopiec.

– Rozważamy sprawy człowieka, które mają być na miarę godności każdego z ludzi. Stąd modlitwa zakonów kontemplacyjnych, ale też modlitwa nasza, bo przecież i siostry się modlą, i zakonnicy, i księża diecezjalni. Modlą się biskupi i papież oraz wszyscy chrześcijanie, a więc razem należymy do tej jednej rodziny, w której powinniśmy być wyczuleni na nasze wielkie sprawy – mówił biskup. – Nasze życie nie składa się tylko z jakichś deklaracji i manifestów, ale z pokory i uznania, że choć jesteśmy utrudzeni i obciążeni, to dzięki temu mamy wzrastać. Pokrzepieni i umocnieni mamy iść do świata, by mu pokazać, że liczy się coś innego. Życzę wam, abyście nieustannie fascynowały się tym powołaniem!

Siostry w Rudach   Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama