Nowy numer 39/2022 Archiwum

Rowerzyści zjechali do Rud

W sanktuarium MB Pokornej spotkali się na II Pielgrzymce Rowerowej. Przybyli zarówno amatorzy, jak i uczestnicy wypraw, którzy tego lata przejechali kilka tysięcy kilometrów.

Im bliżej sanktuarium, tym więcej rowerów można było spotkać przed południem 27 września w Rudach. Jednoosobowe i tandemy, starsze i nowsze, zwyczajne „składaki” i profesjonalne rowery górskie czy szosowe…

A na nich doświadczeni miłośnicy dwóch kółek oraz młodzi i ambitni odkrywcy objeżdżający świat na swoich jednośladach.

- Rower jest świadkiem wielu uczuć i wydarzeń - powiedział w kazaniu podczas Eucharystii ks. Grzegorz Lepiorz, który sam spędza wolny czas na dwóch kółkach. - Tak jak Maryja przyniosła do Elżbiety to, co kryło jej serce, tak i my przywozimy tutaj nasze sprawy. Może jest to łańcuch zniewolenia, grzechowego nałogu. Może na bagażniku czy w sakwie jest ktoś inny i jego brzemiona wieziemy. Chcemy tu, w Rudach, zaczerpnąć duchowego powietrza i świeżej wody.

Rowerzyści zjechali do Rud   Rząd rowerów zaparkowanych pod sanktuarium Szymon Zmarlicki /Foto Gość Pielgrzymka była okazją do spotkania się grup, które razem z NINIWA Team jechały w intencji pokoju w ramach wspólnej akcji Together 2014.

W ciągu wakacji w różnych kierunkach pedałowało w sumie osiem grup liczących razem blisko 90 uczestników.

Po Mszy świętej odbyło się spotkanie integracyjne z udziałem rowerzystów, którzy opowiadali o tegorocznych wyprawach i dzielili się wspomnieniami.

Popołudniu wszyscy modlili się przed obrazem podczas nabożeństwa zakończonego błogosławieństwem pielgrzymów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy