Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pamiętaj na Jezusa

To właśnie hasło, obraz Matki Bożej Pokornej i logo peregrynacji krzyża Światowego Dnia Młodzieży znalazły się na tegorocznym znaczku pielgrzymkowym.

Do sanktuarium w Rudach 20 września nocą pielgrzymowała młodzież diecezji gliwickiej. Była to już ósma pielgrzymka nocna i 22. po utworzeniu diecezji. Wyruszyła po modlitwie w katedrze gliwickiej, a na miejsce doszła rano. – Hasłem pielgrzymki było „Pamiętaj na Jezusa”, a celem modlitwa o pokój i za Światowe Dni Młodzieży oraz przygotowanie do peregrynacji krzyża i ikony Salus Populi Romani, symboli ŚDM – mówi ks. Artur Pytel, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Po drodze w kościele w Ostropie była adoracja relikwii Krzyża Świętego przywiezionych tutaj specjalnie z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach. Mszy św. w bazylice w Rudach przewodniczył bp Jan Kopiec.

– Nie dajcie się przygnieść dzisiejszej propagandzie, że trzeba żyć tym, co przyniesie chwila – mówił w homilii. Na zakończenie modlono się w kaplicy Matki Bożej. W pielgrzymce uczestniczyło 460 młodych ludzi, 24 księży, sześciu kleryków i jedna siostra zakonna. Więcej o niej można przeczytać na: gliwice@gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama