Nowy numer 21/2018 Archiwum

Dostaliśmy Brata Alberta

Statuetkę "Dzielmy się chlebem" ofiarował nam Jan Sznajder.

Dziś w redakcji w Gliwicach mieliśmy specjalnego gościa. Mirze Fiutak, kierownikowi naszego oddziału, Jan Sznajder, prezes gliwickiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, przekazał statuetkę „Dzielmy się chlebem”. To figurka patrona stowarzyszenia, które w Gliwicach-Bojkowie prowadzi schronisko dla bezdomnych mężczyzn.

13 września w tamtejszej parafii Narodzenia NMP odbyła się uroczystość 25-lecia schroniska. Eucharystii przewodniczył bp Jan Wieczorek, a statuetki otrzymały osoby i instytucje, które na różne sposoby łączą się z tym dziełem. Ponieważ w miniony weekend byliśmy na corocznych rekolekcjach redakcji w Brennej, statuetkę Brata Alberta otrzymaliśmy dzisiaj. „... pragniemy potwierdzić wdzięczność za możliwość przekazywania na łamach periodyku wydarzeń związanych z działalnością Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gliwickie oraz za przejrzyste informacje o dziełach naszej Diecezji” – napisano w dołączonym piśmie.

Za pamięć i możliwość współpracy dla najuboższych serdecznie dziękujemy.

Jan Sznajder przekazuje statuetkę Mirze Fiutak. Obok Szymon Zmarlicki, dziennikarz oddziału   Jan Sznajder przekazuje statuetkę Mirze Fiutak. Obok Szymon Zmarlicki, dziennikarz oddziału Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma