Nowy numer 33/2018 Archiwum

Z Gliwic jednak do stolicy

PKP zmienia plan siatki połączeń. Od grudnia gliwiczanie będą mogli podróżować koleją do Warszawy.

Informowaliśmy już o oburzeniu mieszkańców i władz miasta, jakie wywołało pominięcie Gliwic i Zabrza na kolejowej trasie z Wrocławia do Warszawy, na której będą jeździły nowe składy pendolino. Protesty najwidoczniej przyniosły efekt, bo po zmianach w rozkładzie z gliwickiej stacji będzie można pojechać do stolicy.

Jak podaje Marta Ziemska z Biura Komunikacji PKP Intercity, spółka planuje od grudnia uruchomić połączenie kategorii EIC (Express InterCity) na trasie Gliwice-Warszawa-Gliwice. Kursy mają odbywać się w atrakcyjnych dla pasażerów godzinach – wyjazd ze Śląska po 5. rano (przyjazd do stolicy ok. 8.15), pociąg powrotny z Warszawy o 16.45 (przyjazd do Gliwic ok. 20.).

Oprócz nowego połączenia, w najbliższych latach planowane jest również uruchomienie połączeń obsługiwanych przez pendolino, które zatrzymają się na stacji w Gliwicach. Wcześniej do dyspozycji będą skomunikowane z Kolejami Śląskimi kursy na trasie do Katowic.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma