Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Wyróżnieni przez Tato.Net

Roberta Friedricha, centrum na rzecz ojcostwa z Kansas City, ojców ze Słowiańska i miasto Zabrze nagrodziła Inicjatywa Tato.Net za wspieranie odpowiedzialnego ojcostwa.

Całodzienne Forum Tato.Net w Kopalni Sztuki zakończyła poprowadzona przez Jana Pospieszalskiego gala, w czasie której zagrał zespół TransKapela.

Z okazji 10-lecia Tato.Net wręczone zostały cztery statuetki MAX-a osobom i instytucjom zaangażowanym w tworzenie kultury odpowiedzialnego ojcostwa. Nazwa wyróżnienia nawiązuje do św. Maksymiliana Kolbego, który oddał życie za Franciszka Gajowniczka, myśląc o jego rodzinie.  

Laureatami nagrody są: Robert Friedrich, muzyk, twórca zespołu 2Tm2,3, pomysłodawca Arki Noego, obecnie tworzący formację Luxtorpeda, który w czasie forum opowiadał o swojej rodzinie i uczeniu się ojcostwa; Narodowe Centrum na rzecz Ojcostwa w Stanach Zjednoczonych, które reprezentuje Steve Wilson; ojcowie ze Słowiańska, w imieniu których statuetkę otrzymał Petr Dudnik; oraz miasto Zabrze za zainteresowanie tematem ojcostwa i wsparcie w organizowaniu różnych spotkań dla ojców.

Petr Dudnik jest ojcem ośmiorga dzieci, w tym sześcioro jego pociech jest adoptowanych. Mieszka w Słowiańsku, prowadzi programy przygotowujące do małżeństwa. W czasie obecnych działań wojennych na wschodzie Ukrainy pomógł ewakuować z tej strefy 6 tysięcy dzieci, kobiet i osób starszych.

W czasie 10 lat Inicjatywa Tato.Net. zorganizowało 5 międzynarodowych konferencji, 30 klubów ojców i 350 warsztatów w blisko 170 miastach. Uczestniczyło w nich 6700 osób. Tato.Net. przygotowano 6 autorskich programów, z których największą popularnością cieszyło się „7 sekretów efektywnego ojcostwa”.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma