Nowy numer 21/2018 Archiwum

Sztandar i radiowóz

Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu od wczoraj cieszy się nowymi nabytkami.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele św. Stanisława Kostki, którą odprawił bp Jan Kopiec. – Policja jest szczególnie powołana do tego, aby pomagała człowiekowi zachowywać pokój, zarówno ten społeczny, państwowy, jak i ten na wyższych szczeblach. Jestem wam wdzięczny i chciałbym dać wam wszystkim wyrazy szacunku za ten wysiłek i trud, jaki wkładacie w tworzenie tego pokoju, który panuje między nami – mówił w homilii bp Kopiec. – Miejcie w sobie wewnętrzny pokój, który będziecie nieść społeczeństwu!

Po zakończonej Eucharystii uroczystym przemarszem zebrani udali się na lubliniecki rynek, gdzie w towarzystwie orkiestry kompani honorowej Policji oraz Wojska Polskiego został poświęcony nowy sztandar. Uczczono również minutą ciszy pamięć policjantów i żołnierzy, którzy oddali swoje życie w służbie ojczyźnie. W dniu swojego święta Komenda Policji w Lublińcu otrzymała też kluczyki do nowego radiowozu.

Nowy sztandar poświęcił na rynku w Lublińcu bp Jan Kopiec   Nowy sztandar poświęcił na rynku w Lublińcu bp Jan Kopiec Jan Maniura /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma