Nowy numer 21/2018 Archiwum

100 lat Szensztatu

W Zabrzu-Rokitnicy w najbliższą niedzielę odbędą się obchody jubileuszu Przymierza Miłości.

Przymierze zawarte  18 października 1914 roku przez o. Józefa Kentenicha z Matką Bożą stało się początkiem Ruchu Szensztackiego, gromadzącego różne stany i wspólnoty w Kościele. Jego nazwa pochodzi od miejscowości Schönstatt w Niemczech, gdzie jest mała kapliczka, tzw. prasanktuarium z obrazem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, na wzór którego w różnych miejscach świata powstały kolejne sanktuaria. Jedno z nich, którym opiekuje Instytut Świecki Pań Szensztatu znajduje się w Zabrzu-Rokitnicy przy ul. Andersa. Tutaj, w niedzielę 7 września, odbędą się jubileuszowe uroczystości z udziałem członków ruchu i jego przyjaciół. 

Eucharystii o 16.00 przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec, ale spotkanie rozpocznie się już o 14.00 od koncertu i „czasu wdzięczności”. O 15.00 przewidziana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 15.30 posadzenie w ogrodzie Maryi dębu „Cysters”. Ma to być wyraz łączności tego miejsca z diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, gdzie kiedyś gospodarzami byli cystersi. Po Mszy będzie czas na wspólne świętowanie, a o 18.00 nastąpi odnowienie Przymierza Miłości i rozesłanie.

Rok jubileuszowy Ruchu Szensztackiego trwa od 18 października 2013 do 26 października br. Papież Franciszek z tej okazji udzielił dla wszystkich szensztackich sanktuariów na całym świecie przywilej zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma