Nowy numer 21/2018 Archiwum

Znak pamięci dla bohaterów

Jutro na cmentarzu w Gliwicach-Bojkowie odbędzie się uroczystość upamiętniająca spoczywających tam obrońców Westerplatte.

Na cmentarzu w Bojkowie pochowanych jest dwóch bohaterów, którzy od 1 września 1939 roku odpierali ostrzał niemieckiego pancernika. Miasto chce uczcić zasługi w obronie ojczyzny chor. Edwarda Szewczuka i kpr. Michała Plewaka, którzy bronili polskiego nadbrzeża przed niemiecką agresją w pierwszych dniach wojny. 3 września po Mszy św. o 16.00 w kościele Narodzenia NMP na ich mogiłach zostanie umieszczony Znak Pamięci.

Gliwickie uroczystości upamiętniające bohaterską obronę Westerplatte w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się już 31 sierpnia i potrwają do 4 września. W ramach obchodów w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach otwarto ekspozycję „Westerplatte – okruchy pamięci”, jutro o 20. Teatr A wystawi plenerowy spektakl pt. „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”, zaś na czwartek zaplanowano grę historyczna dla uczniów „Twoje Westerplatte” oraz koncert zespołu Full Power Spirit.

Honorowy patronat nad uroczystościami objęli prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz i bp Jan Kopiec. Więcej informacji o obchodach znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma