Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rozpoczyna się Festiwal Organowy

W niedzielę 31 sierpnia wystartuje XIX Zabrzański Międzynarodowy Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego. Potrwa do 27 września.

Pierwszy koncert odbędzie się o godzinie 19.00 w kościele św. Anny przy ul. 3 Maja 18 w Zabrzu. Poprowadzą go Ondřej Mucha i Anna Tománková z Czech. W programie znajdą się utwory między innymi J. S.Bacha, Wolfganga A. Mozarta czy Ludwiga van Beethovena.

W trakcie koncertów, które zaplanowano na kolejne tygodnie, wystąpią wybitni organiści z Polski i Włoch. Poza jednym, wszystkie występy odbędą się w zabrzańskich kościołach. Inaczej będzie natomiast w piątek 26 września. Wtedy muzyka organowa wypełni Komorę Badawczą nr 8 w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido na poziomie 320 metrów pod ziemią.

Niektóre wykonania będą cechowały się nietypowymi aranżacjami. Oprócz gry na cztery ręce i cztery nogi w wykonaniu pary czeskich organistów, przewidziano również koncerty mieszane z udziałem Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego „Resonans con tutti” oraz kwintetu dętego muzyków Filharmonii Zabrzańskiej „Con tutta forza”.

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 1995 roku. Organizatorem cyklu jest Urząd Miejski w Zabrzu. Dyrektorem artystycznym został Waldemar Krawiec, a koncerty będzie prowadził Piotr Kunce. Więcej informacji oraz szczegółowy plan koncertów znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama