GN 2/2021 Archiwum

Były prezydent Zabrza wraca przed sąd

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach ruszył dziś ponowny proces Jerzego G. oskarżonego o zabójstwo wierzyciela w sierpniu 2008 roku.

Jerzy G. był prezydentem Zabrza w latach 2002-2006 z ramienia SLD. W maju 2011 r. rozpoczął się pierwszy proces polityka. Prokuratura oskarżała go o zamordowanie Lecha F., bo nie był w stanie zwrócić mu kilkuset tysięcy złotych długu.

Wyrok w tej sprawie zapadł w czerwcu ubiegłego roku. Sąd okręgowy skazał Jerzego G. oraz trzech jego wspólników na 25 lat więzienia, jednak Sąd Apelacyjny w Katowicach uchylił wyrok pierwszej instancji, wskazując na poważne uchybienia przy ocenie materiału dowodowego. Nie podważył natomiast udziału oskarżonych w wydarzeniach, za które mają ponieść odpowiedzialność.

Przed odczytaniem prokuratorskich zarzutów sąd przychylił się do wniosku Jerzego G. o nagrywanie rozprawy, co według oskarżonego ma pomóc w rzetelnym przeprowadzeniu procesu. Odrzucił natomiast wniosek jednego z obrońców o odroczenie rozprawy ze względu na zły stan zdrowia.

Więcej o sprawie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama