Nowy numer 3/2021 Archiwum

Choroba trudna dla dziecka

Hospicjum gliwickie organizuje warsztaty dla dzieci, doświadczających choroby w rodzinie lub straty bliskiej osoby. Będą atrakcyjne zabawy, nauka nowych umiejętności i niespodzianka.

Zajęcia edukacyjno-rekreacyjne będą prowadzone przez psychologów i wolontariuszy w Domku Dobrych Serc w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Kozielskiej. W tym czasie (około 2 godzin) prowadzona będzie także grupa konsultacyjna dla rodziców i opiekunów. W warsztatach pt "Miś Pomocnik" mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 6 do 13 lat.
- Dzieci będą miały możliwość poznania rówieśników w podobnej sytuacji. Wezmą udział w grach i zabawach, które jednocześnie umożliwią wyrażenie emocji doświadczanych w związku ze stratą bądź chorobą rodzica, nauczą się kontrolować swoje emocje - zapowiadają organizatorzy. A na koniec obiecują niespodziankę.
Grupy warsztatowe będą liczyć najwyżej 10 osób, każde dziecko może uczestniczyć tylko w jednych zajęciach, które będą rozpoczynać się około 17.00. Terminy spotkań to: 10 września, 1,15 i 29 października. Zajęcia są finansowane dzięki środkom, pozyskanym z Fundacji Wspólna Droga "United Way" Polska.
Szczegółowe informacje będą znane po zebraniu uczestników grupy. Chętni proszeni są o kontakt tel. 608 020 379.
Choroba trudna dla dziecka   Domek Dobrych Serc przy kościele redemptorystów w Gliwicach Klaudia Cwołek /Foto Gość
 
 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama