Nowy numer 33/2018 Archiwum

Choroba trudna dla dziecka

Hospicjum gliwickie organizuje warsztaty dla dzieci, doświadczających choroby w rodzinie lub straty bliskiej osoby. Będą atrakcyjne zabawy, nauka nowych umiejętności i niespodzianka.

Zajęcia edukacyjno-rekreacyjne będą prowadzone przez psychologów i wolontariuszy w Domku Dobrych Serc w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Kozielskiej. W tym czasie (około 2 godzin) prowadzona będzie także grupa konsultacyjna dla rodziców i opiekunów. W warsztatach pt "Miś Pomocnik" mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 6 do 13 lat.
- Dzieci będą miały możliwość poznania rówieśników w podobnej sytuacji. Wezmą udział w grach i zabawach, które jednocześnie umożliwią wyrażenie emocji doświadczanych w związku ze stratą bądź chorobą rodzica, nauczą się kontrolować swoje emocje - zapowiadają organizatorzy. A na koniec obiecują niespodziankę.
Grupy warsztatowe będą liczyć najwyżej 10 osób, każde dziecko może uczestniczyć tylko w jednych zajęciach, które będą rozpoczynać się około 17.00. Terminy spotkań to: 10 września, 1,15 i 29 października. Zajęcia są finansowane dzięki środkom, pozyskanym z Fundacji Wspólna Droga "United Way" Polska.
Szczegółowe informacje będą znane po zebraniu uczestników grupy. Chętni proszeni są o kontakt tel. 608 020 379.
Domek Dobrych Serc przy kościele redemptorystów w Gliwicach   Domek Dobrych Serc przy kościele redemptorystów w Gliwicach Klaudia Cwołek /Foto Gość
 
 
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma