Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zmarł o. Antoni Bednarczyk, kamilianin

Odszedł do Pana rankiem 20 sierpnia po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 66 lat.

Ojciec Antoni Bednarczyk  urodził się 7 czerwca 1948 r. w Nakle Śląskim. W 1966 r. wstąpił do zakonu kamilianów. Pierwsze śluby złożył 12 września 1967 r., a wieczyste na ręce o. Fryderyka Różowa, prowincjała zakonu 12 września 1970 r. Święcenia kapłańskie przyjął 2 lutego 1974 r. w Kłodzku z rąk bp. Józefa Marka.

Ojciec Antoni Bednarczyk służył jako proboszcz w parafiach kamiliańskich, posługiwał chorym w wielu szpitalach. W ostatnich latach przebywał w parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach, gdzie w piątek 22 sierpnia odbędzie się jego pogrzeb.  

Ceremonie pogrzebowe rozpoczną się modlitwą różańcową o 13.30 w kościele przy ul. Różanej 2, o 14.00 zostanie odprawiona Msza św., po czym ciało Zmarłego odprowadzone zostanie na cmentarz zakonny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma