Odpust metropolitalny w Rudach

Kuria gliwicka podała ważne informacje dla wiernych, którzy wezmą udział w metropolitalnym odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach.

W piątek 15 sierpnia o 11.00 Eucharystii na dziedzińcu Starego Opactwa przewodniczy bp Wolfgang Ipolt, ordynariusz diecezji Görlitz, a koncelebrują arcybiskupi i biskupi oraz kapłani metropolii górnośląskiej. Wierni proszeni są o przybycie przed 10.40, bo wtedy rozpocznie się przygotowanie do liturgii. Organizatorzy proszą też o przywiezienie ze sobą składanych krzesełek oraz kwiatów i ziół, które zostaną poświęcone pod koniec Mszy św. Również na miejscu będzie można kupić wiązanki.

Na uroczystości mile widziane będą poczty sztandarowe z parafii metropolii, które przed rozpoczęciem Eucharystii powinny ustawić się przed sektorem zarezerwowanym dla kapłanów (patrząc na ołtarz polowy – po lewej stronie). Poczty nie biorą udziału w procesji na wejście i zakończenie Mszy św.

Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymają książeczkę z tekstami liturgicznymi.

Punkty medyczne dla potrzebujących pomocy będą działały w budynku Starego Opactwa (wejście od dziedzińca, obok ołtarza polowego) oraz na parkingu, w punkcie informacji turystycznej.

Nieszpory o 15.00 w bazylice prowadzić będzie ks. Jan Rosiek, dyrektor Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego Diecezji Gliwickiej w Rudach. Poczty sztandarowe wezmą udział  w procesji na wejście i na zakończenie. W związku z tym przed rozpoczęciem nieszporów ustawiają się przed zakrystią, po lewej stronie bazyliki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..