O nową nadzieję

Biskup gliwicki Jan Kopiec już teraz zaprasza na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która w rudzkim sanktuarium obchodzona jest jako święto całej metropolii.

W zaproszeniu na to metropolitalne wydarzenie biskup pisze: „Niech w pielgrzymowaniu do Rud nie zabraknie naszego zawierzenia, ale też wątku ekspiacyjnego, wypraszającego nam nową nadzieję na przywrócenie naszego udziału w budowaniu cywilizacji miłości i wzajemnego szacunku. Niech w sercu każdego z nas zagości wzmocniona chęć uzdrowienia naszych relacji, zwłaszcza w rodzinach - tak obecnie narażonych na negatywne oddziaływania ducha tego świata”.

Eucharystii w rudzkim sanktuarium 15 sierpnia przewodniczyć będzie biskup Wolfgang Ipolt, ordynariusz diecezji Görlitz. „Nasz Dostojny Gość jest członkiem Grupy Kontaktowej między Konferencjami Episkopatów Niemiec i Polski i zna dobrze wyzwania stojące przed naszymi oboma narodami. Z pewnością Jego obecność doda nam wszystkim odwagi, by spojrzeć w tym roku ze szczególną wrażliwością na pogłębienie wzajemnej odpowiedzialności za umacnianie pokoju w świecie. Przynagla nas do tego smutna 75. rocznica wybuchu II wojny światowej, która zadała tyle cierpień licznym narodom” – pisze biskup gliwicki.

W tym roku ważnym akcentem tego metropolitalnego spotkania jest dziękczynienie za kanonizację papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII.

Eucharystia na dziedzińcu dawnego opactwa 15 sierpnia rozpocznie się o 11.00. Spotkanie zakończone zostanie nieszporami maryjnymi w bazylice o 15.00.

Poniżej pełna treść zaproszenia bp. Jana Kopca na uroczystość w Rudach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..