Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rajd na otwarcie średnicówki

Nowymi odcinkami Drogowej Trasy Średnicowej najpierw przejadą rowerzyści.

Rajd organizowany jest z okazji planowanego na początku sierpnia otwarcia kolejnych odcinków DTŚ w Zabrzu (Z3, Z4) od węzła de Gaulle’a do granicy z Gliwicami. Uczestnicy przejadą nową drogą w obie strony, pokonując dystans 2 x 3 km. Zbiórka odbędzie się 8 sierpnia od 16.00 na wiadukcie na węźle de Gaulle’a. Rozpoczęcie rajdu o 17.00.

Rajd zakończy się przed halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rowerzyści otrzymają pamiątkowy medal, przewidziany jest też piknik z wieloma atrakcjami.

Żeby wziąć udział w rajdzie trzeba wypełnić oświadczenie i formularz zgłoszeniowy (można go pobrać w załączniku). Dokumenty należy złożyć w Punkcie Informacji o Mieście (ul. Powstańców Śląskich 2/1, tel. 32 271 72 76, e-mail: informacja@um.zabrze.pl).

Bezkolizyjna Drogowa Trasa Średnicowa docelowo ma prowadzić z Katowic do skrzyżowania z drogą nr 88 w Gliwicach. Obecnie dostępny jest liczący 20,3 km odcinek od węzła z trasą S-86 w Katowicach do centrum Zabrza (pierwsze odcinki w tym mieście –  Z1 i Z2 – oddano w czerwcu 2011 roku).

Budowa liczących łącznie ok. 3 km tzw. odcinków Z3 i Z4 z centrum Zabrza do granicy z Gliwicami trwała od czerwca 2012 roku. Kończą się one bezkolizyjnym węzłem i łącznikiem prowadzącym do ronda na styku zabrzańskiej ul. Roosevelta i gliwickiej ul. Sikorskiego w Sośnicy, za wiaduktem nad torami kolejowymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama