Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rajd na otwarcie średnicówki

Nowymi odcinkami Drogowej Trasy Średnicowej najpierw przejadą rowerzyści.

Rajd organizowany jest z okazji planowanego na początku sierpnia otwarcia kolejnych odcinków DTŚ w Zabrzu (Z3, Z4) od węzła de Gaulle’a do granicy z Gliwicami. Uczestnicy przejadą nową drogą w obie strony, pokonując dystans 2 x 3 km. Zbiórka odbędzie się 8 sierpnia od 16.00 na wiadukcie na węźle de Gaulle’a. Rozpoczęcie rajdu o 17.00.

Rajd zakończy się przed halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rowerzyści otrzymają pamiątkowy medal, przewidziany jest też piknik z wieloma atrakcjami.

Żeby wziąć udział w rajdzie trzeba wypełnić oświadczenie i formularz zgłoszeniowy (można go pobrać w załączniku). Dokumenty należy złożyć w Punkcie Informacji o Mieście (ul. Powstańców Śląskich 2/1, tel. 32 271 72 76, e-mail: informacja@um.zabrze.pl).

Bezkolizyjna Drogowa Trasa Średnicowa docelowo ma prowadzić z Katowic do skrzyżowania z drogą nr 88 w Gliwicach. Obecnie dostępny jest liczący 20,3 km odcinek od węzła z trasą S-86 w Katowicach do centrum Zabrza (pierwsze odcinki w tym mieście –  Z1 i Z2 – oddano w czerwcu 2011 roku).

Budowa liczących łącznie ok. 3 km tzw. odcinków Z3 i Z4 z centrum Zabrza do granicy z Gliwicami trwała od czerwca 2012 roku. Kończą się one bezkolizyjnym węzłem i łącznikiem prowadzącym do ronda na styku zabrzańskiej ul. Roosevelta i gliwickiej ul. Sikorskiego w Sośnicy, za wiaduktem nad torami kolejowymi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma