Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Najmłodsi odkrywają historię

W kompleksie zamkowym w Starych Tarnowicach 28 lipca rozpoczął się pierwszy z trzech turnusów dla dzieci w wieku 7-10 lat.

W programie każdego turmusu przewidziane są trzy wycieczki – w muzeum dzieci zwiedzą wystawę dawnych zabawek pt. "Entliczek-Pentliczek. Czar dawnego dzieciństwa”, przepłyną łodziami, odkrywając podziemne korytarze w Zabytkowej Kopalni Srebra oraz poznają tajniki wypieku pieczywa w Muzeum Chleba. W pozostałe dni na terenie zamku organizowane będą zajęcia plastyczne, ceramiczne i ruchowe, a także cykle zajęć historycznych – odkrywanie historii, kultury i sztuki regionu czy poznawanie dawnych obyczajów. Ponadto codziennie dzieci zjedzą drugie śniadanie oraz dwudaniowy obiad.

Zajęcia prowadzone są w małych, około 12-osobowych grupach. – Widzimy, co dzieci lubią, a czego nie – tłumaczy Anna Kempa, opiekunka podczas półkolonii oraz stały pracownik Fundacji "Kompleks Zamkowy". – Więcej zabaw manualnych robimy, gdy jest niepogoda. Wyklejanki, ośmiorniczki z wełny... Rzeczy proste, ale fenomenalne. Jak pompony, na których punkcie dzieci oszalały.

"Zamkowe Półkolonie" organizowane są już drugi rok, wcześniej oferowane były tylko ferie. Rodziców przekonuje atrakcyjna lokalizacja w historycznym otoczeniu oraz ciekawy profil zajęć. Ostatni turnus potrwa do 15 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma