Nowy numer 24/2018 Archiwum

I formacja, i wypoczynek

Ponad 30-osobwa grupa Dzieci Maryj z różnych parafii diecezji wypoczywała w Międzybrodziu Bialskim.

Przez pierwsze dwa tygodnie lipca trwał diecezjalny wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy dla dziewcząt należących do grup Dzieci Maryi z ośmiu parafii diecezji gliwickiej. W Międzybrodziu Bialskim odpoczywało 36 dziewcząt, w różnym wieku, od 7 do 18 lat. Z Gliwic, Zabrza, Bytomia, Lublińca, Rud, Lisowa, a nawet jedna uczestniczka była z Piekar Śląskich (w archidiecezji katowickiej).

Temat tegorocznego wyjazdu marianek nawiązywał do hasła Roku Rodziny obchodzonego w metropolii górnośląskiej: „Rodzina miłością wielka”. – To podsumowanie całego roku formacji grup Dzieci Maryi. A ponieważ w niektórych parafach są one niewielkie, dlatego dołączają cię do tych większych wyjazdów diecezjalnych – mówi ks. Leszek Skorupa, odpowiedzialny za rekolekcje razem z grupą animatorek Dzieci Maryi. – To jest czas dla Boga, czas na rozwój, na wypoczynek i dla siebie nawzajem. Żeby się poznać się i zobaczyć, że tych grup w diecezji jest więcej – dodaje.

 Dwanaście dni rekolekcji były czasem wypełnionym modlitwą i zabawą. Z codzienną Eucharystią, spotkaniami formacyjnymi w grupach, Ale tez zajęciami sportowymi, wycieczkami, a nawet był kurs języka migowego poprowadzony przez jedną z uczestniczek. Dziewczęta wzięły też udział w kursie pierwszej pomocy zorganizowanym przez OSP Międzybrodzie.

W czasie dwóch tygodni rekolekcji był też czas na wycieczki i poznawanie okolicy Międzybrodzia Bialskiego   W czasie dwóch tygodni rekolekcji był też czas na wycieczki i poznawanie okolicy Międzybrodzia Bialskiego Archiwum prywatne


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma