Nowy numer 7/2019 Archiwum

W siodle ku Bożej chwale

Polną kaplicę, niedaleko wsi Wiśnicze, w tym roku już po raz piąty odwiedzą miłośnicy i hodowcy koni.

Tegoroczna konna pielgrzymka do Goja wyruszy 27 lipca o 12.30 pod przewodnictwem Diecezjalnego Duszpasterza Miłośników Koni, ks. Rafała Przybyły. Koniarze z okolicznych wsi, zjednoczeni śpiewem i modlitwą, wyruszą spod dawnego browaru (skrzyżowanie ulic Sarnowskiej i Strzeleckiej), prosząc o błogosławieństwo dla swych rodzin i zwierząt. Naśladując swego patrona, św. Huberta, podążą do polnego przysiółka, należącego do parafii Wiśnicze, również po to, by po raz kolejny znaleźć w Bogu spokój i wytchnienie od ciężkiej pracy oraz codziennych obowiązków.

Intencje, w których miłośnicy koni będą pielgrzymować ku Matce Bożej Bolesnej zostaną zebrane w czasie dziękczynnej Eucharystii koncelebrowanej w kaplicy o godzinie 13.30. Po końcowym błogosławieństwie inicjator pielgrzymki, ks. Rafał Przybyła, przyozdobi konie pamiątkowym flots V Konnej Pielgrzymki do Goja.

Jeźdźcy i powożący bryczkami mogą dokonywać potwierdzenia udziału w pielgrzymce pod numerem: 797 271 034.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL