Nowy numer 33/2018 Archiwum

Którędy do nieba?

Parafialna grupa teatralna składająca się z ministrantów i Dzieci Maryi przygotowała przedstawienie, w którym opowiada o poszukiwaniu drogi do prawdziwego szczęścia.

Przedstawienie zatytułowane  „Którędy do nieba?” pokazali dwukrotnie w swojej parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze. – Sam pomysł wystawienia spektaklu powstał przed rokiem, ale dopiero kilka miesięcy temu tak na poważnie zabraliśmy się za ten projekt – mówi ks. Grzegorz Rajs, wikary tej parafii, a zarazem opiekun grupy.

Młodzież rozpoczęła prace i po kilku tygodniach solidnych prób, grupa był gotowa do występu. – Każdy z nich ma wiele obowiązków, szkołę, wiele różnych zajęć – mówi o członkach zespołu reżyser przedstawienia Dominik Kozinoga. – A jednak udało się nam stworzyć piękne dzieło i wystawić dwuaktowy spektakl – dodaje.

W spektaklu chcieli opowiedzieć o poszukiwaniu szczęścia. Odwadze wyruszenia w drogę, pozostawiając swoje wygodne, bogate życie, ale pozbawione tego, co nadaje mu sens. Po to, żeby w końcu odnaleźć drogę do prawdziwego szczęścia. Spektakl przygotował kilkunastoosobowy zespół złożony z ministrantów i dziewczyn należących do grupy Dzieci Maryi.

W spektaklu wystąpiła młodzież z grup ministrantów i Dzieci Maryi   W spektaklu wystąpiła młodzież z grup ministrantów i Dzieci Maryi Archimum parafii


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma