Nowy numer 33/2018 Archiwum

Prolog rozpoczęty

Wczoraj w Teatrze Rozbark w Bytomiu rozpoczął się Prolog do Rozbark in Motion 21. Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej. Potrwa do 30 czerwca.

Impreza jest zwieńczeniem pierwszego, niepełnego sezonu tej placówki, a równocześnie zapowiedzią konferencji i festiwalu, które mają się odbyć w przyszłym sezonie artystycznym. Teatr Rozbark przygotował na to wydarzenie dwie premiery. „Gatunki chronione” to spektakl choreografa Rafała Urbackiego. Jego premiera już dzisiaj o godz. 19.00 (Scena Rozbark, ul. Kilara 29).

 Druga premiera to spektakl pt. „This Is Not a Love Song”, w choreografii Uriego Ivgi i Johana Grebera, która odbędzie się w sobotę, 28 czerwca o godz. 19.30 (Scena BCK, pl. K. Stanek 1)

W programie imprezy znalazły się też „Legendy” Kayi Kołodziejczyk. Do udziału w festiwalu zaproszono Orkiestrę Muzyki Nowej pod dyrekcją Szymona Bywalca i Teatr Rozrywki z Chorzowa.

Teatr Rozbark jest kontynuacją w nowej formule działalności Bytomskiego Teatru Tańca, który organizował konferencje i festiwal. Impreza odbywała się pod kierunkiem Jacka  Łumińskiego, który w tym samym czasie na przełomie czerwca i lipca organizuje w Katowicach Międzynarodową Konferencję-Festiwal Tańca Współczesnego Ekotopie Kultury.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma