Prolog rozpoczęty

Wczoraj w Teatrze Rozbark w Bytomiu rozpoczął się Prolog do Rozbark in Motion 21. Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej. Potrwa do 30 czerwca.

Impreza jest zwieńczeniem pierwszego, niepełnego sezonu tej placówki, a równocześnie zapowiedzią konferencji i festiwalu, które mają się odbyć w przyszłym sezonie artystycznym. Teatr Rozbark przygotował na to wydarzenie dwie premiery. „Gatunki chronione” to spektakl choreografa Rafała Urbackiego. Jego premiera już dzisiaj o godz. 19.00 (Scena Rozbark, ul. Kilara 29).

 Druga premiera to spektakl pt. „This Is Not a Love Song”, w choreografii Uriego Ivgi i Johana Grebera, która odbędzie się w sobotę, 28 czerwca o godz. 19.30 (Scena BCK, pl. K. Stanek 1)

W programie imprezy znalazły się też „Legendy” Kayi Kołodziejczyk. Do udziału w festiwalu zaproszono Orkiestrę Muzyki Nowej pod dyrekcją Szymona Bywalca i Teatr Rozrywki z Chorzowa.

Teatr Rozbark jest kontynuacją w nowej formule działalności Bytomskiego Teatru Tańca, który organizował konferencje i festiwal. Impreza odbywała się pod kierunkiem Jacka  Łumińskiego, który w tym samym czasie na przełomie czerwca i lipca organizuje w Katowicach Międzynarodową Konferencję-Festiwal Tańca Współczesnego Ekotopie Kultury.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..