Nowy numer 21/2018 Archiwum

Powitanie lata z Łukaszem i Paulinką

W najbliższą sobotę w Gliwicach całe popołudnie atrakcji. Odbędzie się impreza połączona ze zbiórką charytatywną na rzecz dwojga chorych dzieci.

„Witamy lato z Łukaszem i Paulinką” to impreza charytatywna, która odbędzie się 14 czerwca w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Górnych Wałów (róg z ul. Zygmunta Starego). W trakcie spotkania będzie prowadzona zbiórka dla Łukasza Glinianego z Przedszkola nr 21 i Paulinki Napieracz z Przedszkola Animator.

W programie będą konkursy i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, pokazy taneczne, sztuk walki, zajęcia Zumby, a nawet warsztaty pierwszej pomocy prowadzone przez instruktorów z PCK. Będzie też kiermasz ciast i inne atrakcja dla dzieci i całych rodzin. Wstęp jest wolny.

Łukaszek urodził się 21 grudnia 2007 r. W 2013 r. zdiagnozowano u niego postępującą chorobę genetyczną Dystrofię Mięśniową Duchenne’a, potocznie nazywaną zanikiem mięśni. Rodzice podjęli walkę z chorobą, żeby w jak największym stopniu zminimalizować niepełnosprawność, dzięki czemu  Łukasz chodzi i jest samodzielny.

Systematyczna rehabilitacja, basen, suplementacja i terapia sterydami są obecnie jedynymi formami spowalniania choroby - mówią rodzice. Łukasz jest podopiecznym Fundacji „Parent Project Muscular Dystrophy”, dzięki czemu mają możliwość zbierania pieniędzy na jego rehabilitację i leczenie.

Paulinka Napieracz   Paulinka Napieracz Archiwum prywatne Paulinka ma zdiagnozowaną wadę genetyczną chromosomu 21 oraz Zespół Dandy-Walkera. Stwierdzono także refluks dróg moczowych, wysoką krótkowzroczność oraz koślawość stóp.

Rozwój dziewczynki jest znacznie opóźniony, dlatego wymaga stałej, intensywnej rehabilitacji, wsparcia ze strony logopedy, psychologa, pedagoga oraz potrzebuje różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Dziewczynka nie chodzi samodzielnie. Jednak dzięki pomocy różnych ludzi, robi bardzo duże postępy. Codzienne ćwiczenia, dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne dają efekty. Jednak przed nią jeszcze wiele pracy, aby być samodzielną i móc funkcjonować podobnie, jak inne dzieci. Każda godzina rehabilitacji jest małym krokiem w tym kierunku.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma