Nowy numer 38/2021 Archiwum

Miasto głuchych

Mieszkańcy Zabrza będą mieli okazję lepiej poznać świat niesłyszących.

W piątek, 6 czerwca na placu Teatralnym (przed CH Platan) w godzinach 11.30-14.30 odbędzie się w ramach Projektu „Miasto głuchych” słyszący mieszkańcy miasta będą mogli bliżej poznać środowisko osób z uszkodzeniami słuchu. Spotkanie organizuje Zespół Szkół Specjalnych nr 42 w Zabrzu.

Będzie możliwość poznania sposobów komunikacji i języka osób głuchych. Tego dnia odbędą się też bezpłatne konsultacje dla rodziców i osób zainteresowanych, krótkie wykłady na ten temat i prezentacje multimedialne.

Rozegrana zostanie również miejska gra rozwijająca umiejętności komunikowania się z niesłyszącymi oraz przeprowadzony mini-kurs języka migowego. Dla młodszych uczestników przewidziano różne zabawy oraz kurs komunikowania się z niesłyszącymi. W czasie trwania imprezy odbędą się też pokazy pierwszej pomocy.

Natomiast w godzinach 14.30-16.00 członkowie Automobilklubu Śląskiego, koło niesłyszących w Wodzisławiu Śląskim zapraszają na parking przy CH Platan. Na pokaz sprawności niesłyszących kierowców, zabawy dla dzieci oraz prezentacje i wystawy.

W CH Platan od 6 czerwca oglądać wystawę prac uczniów zabrzańskich szkół, nagrodzonych w konkursie „Barwy ciszy”.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama