Nowy numer 21/2018 Archiwum

O międzynarodowej współpracy

Z okazji 15-lecia powiatu gliwickiego zorganizowana została międzynarodowa konferencja pt. "Wpływ ponadnarodowej współpracy samorządów lokalnych na jakość życia społeczności lokalnych".

W konferencji wzięli udział przedstawiciele powiatów powiązanych z gliwickim: Michał Nieszporek, starosta gliwicki; Volker Uhlig, starosta powiatu Mittelsachsen; Helmut Riegger, starosta powiatu Calw; Wojciech Dettlaff, starosta pucki; Carolyn Brindle, przedstawicielka hrabstwa Denbighshire oraz wielu zaproszonych gości. W swoich prelekcjach zwrócili uwagę przede wszystkim na współpracę ponadnarodową oraz podzielili się swoimi doświadczeniami.

Podczas konferencji przyznano także tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Gliwickiego Volkerowi Uhligowi, staroście powiatu Mittelsachsen w Niemczech. Jedną z najważniejszych jego inicjatyw była pomoc finansowa dla mieszkańców powiatu gliwickiego podczas powodzi w 2010 roku. Wręczona została również nagroda Bene Meritus chórowi „Skowronek” z Gierałtowic przyznawana raz w roku za zasługi na rzecz powiatu.

W czasie konferencji prasowej przedstawiciele samorządów mówili o współpracy z powiatem gliwickim, jej początkach, a także o zmianach w Polsce na przestrzeni lat, które są widoczne. Zwrócili również uwagę na współpracę nie tylko między powiatami, ale także między ich mieszkańcami.

Zaś po południu na plaży w Niewieszu zorganizowano piknik, podczas którego wystąpiła m.in. orkiestra „Milkauer” z powiatu Mittelsachsen, orkiestra KWK „Knurów”, a także nagrodzony chór „Skowronek” z Gierałtowic.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma