Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Jesteśmy darem dla siebie nawzajem

Potrzeba wiele serca, by nikt nie był samotny, zostawiony, niezauważony. W Jezusie Chrystusie tak być nie może – powiedział bp Jan Kopiec do uczestników diecezjalnej pielgrzymki do Rud.

W sobotnie przedpołudnie, 31 maja do sanktuarium Matki Bożej Pokornej przyjechali chorzy i niepełnosprawni z całej diecezji razem z opiekunami i ze swoimi duszpasterzami ks. Tadeuszem Paluchem i ks. Henrykiem Bardoszem. Spotkali się w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Eucharystii w rudzkiej bazylice przewodniczył bp Jan Kopiec. – Uświadamiamy sobie, jak bardzo potrzeba dobrego serca i dobrego nastawienia, by nikt nie był samotny, nie czuł się zostawiony, niezauważony, bez jakiegokolwiek zainteresowania. W Jezusie Chrystusie tak być nie może – powiedział do zebranych biskup gliwicki. Podając za przykład  Maryję idąca z posługą do krewnej Elżbiety. – Naśladujmy Ją. Niech to będzie dla nas zobowiązaniem do modlitwy, uśmiechu, podania dłoni, poświęcenia czasu dla drugiego. Życzę wam, doświadczonym niepełnosprawnością i chorobą, jak i wam, którzy towarzyszycie swoim bliskim, byście byli radośni na tej drodze i spotykali na niej zawsze Maryję spieszącą z Dobrą Nowina do swojej krewnej – dodał.

–  W tej Eucharystii Bogu i ludziom dziękujemy za to, że jesteśmy dla siebie nawzajem darem. Dziękuję wam za wzajemne wspieranie się, postawę ofiary i dawane świadectwo życia – powiedział do zebranych ks. Tadeusz Paluch. Po Mszy św. był czas na wspólny śpiew i zabawę w ogrodzie przy bazylice. Pielgrzymowanie zakończyło nabożeństwo majowe w kaplicy przed obrazem Matki Bożej Pokornej.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL