Nowy numer 09/2024 Archiwum

Zdjęcia z Czadu

W sobotę w Gliwicach otwarta zostanie wystawa fotografii ks. Jarosława Zawadzkiego, który przez sześć lat pracował na misjach w Afryce.

6 lat w Czadzie, czyli tam i z powrotem do nieba…  – to tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się 24 maja i jest połączony z rejonowym misyjnym dniem skupienia. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią w gliwickiej katedrze o godz. 10.00. Po  niej otwarcie wystawy i spotkanie z ks. Jarosławem Zawadzkim w Centrum Edukacyjnym  im. Jana Pawła II. W programie pokaz multimedialny i prezentacja strojów afrykańskich. W czasie wernisażu odbędzie licytacja zdjęć, z których dochód zostanie przeznaczony na misje w Afryce.

Ks. Jarosław Zawadzki przez sześć lat pracował w Czadzie. – To był trudny czas, ale dobry. Czas wielu doświadczeń, których bym nie miał nigdzie indziej – mówił po powrocie w wywiadzie dla „Gościa”. – Doświadczeń Kościoła misyjnego i powszechnego. Bo przecież tam nie tylko są Czadyjczycy, tam jest cały świat. Misjonarze z różnych stron, również z krajów misyjnych. Są Hindusi, Meksykanki, Kolumbijki, Nigeryjczycy, księża z Beninu... Cenne jest samo doświadczenie Kościoła afrykańskiego, jego spontaniczności. I codzienne życie, ujmujące relacje, bardzo bezpośrednie, na zasadzie jednej wielkiej rodziny – opowiadał.

Podkreślał, że Afrykańczycy potrzebują wsparcia materialnego krajów bogatszych rejonów świata, budowy szkół czy studni. Ale jeszcze bardziej potrzebują wsparcia modlitewnego. – Ten Kościół najbardziej potrzebuje naszej modlitwy i silnej wiary. Nie można domu stawiać od dachu, trzeba najpierw położyć fundament, a fundament jest jeden – Pan Jezus. Inaczej wszystko będzie się walić – mówił o Kościele w Czadzie.

Wystawę fotografii ks. Jarosława Zawadzkiego w Centrum Edukacyjnym  im. Jana Pawła II będzie można oglądać do 24 czerwca.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy