Sprawdź swojego kandydata do PE

Europejska Federacja Ruchów Obrony Życia "Jeden z Nas" w krajach UE zadała pytania kandydatom do Parlamentu Europejskiego o ich stosunek do życia ludzkiego. Prześledziliśmy odpowiedzi polityków z katowickiego okręgu.

Wyniki ankiet są opublikowane w internecie i sukcesywnie uzupełniane na specjalnie przygotowanych stronach internetowych. W Polsce na stronie: wybory.jedenznas.pl. Dzięki temu można sprawdzić, jaką (prawdopodobnie) decyzję podjęliby poszczególni kandydaci, gdyby przyszło im zagłosować w kwestii ochrony życia ludzkiego od poczęcia.

"Publikujemy wyniki (w skali od 0 do 100) kandydatów, którzy zdecydowali się ujawnić przed obywatelami swoje standardy etyczne w kwestiach kluczowych dla życia, a precyzyjnie dostosowanych do kompetencji Parlamentu Europejskiego. Wciąż zachęcamy kandydatów do nadsyłania wypełnionych kwestionariuszy, bowiem osób, które wstrzymują się przed ujawnieniem swoich poglądów w kluczowych dla Europejczyków kwestiach etycznych, nie możemy jako obywatele obdarzyć naszym zaufaniem" - piszą organizatorzy akcji na stronie internetowej.

Od kandydatów z okręgu nr 11 udało się uzyskać niewiele odpowiedzi. Przedstawiamy te, które zostały opublikowane.

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro: Tadeusz Cymański (pozycja nr 2); Ewa Węglarz (nr 4); Jan Paweł Ziobro (nr 10)

Ruch Narodowy: Jakub Kalus (nr 3); Edyta Szostok (nr 7)

Prawo i Sprawiedliwość: Jadwiga Wiśniewska (nr 2); Izabela Kloc (nr 3); Stanisław Szwed (nr 4); Władysław Motyka (nr 5); Danuta Malik (nr 10)

Polska Razem Jarosława Gowina: Marek Migalski (nr 1); Adam Rakszawski (nr 4)

Platforma Obywatelska PO: Jan Olbrycht (nr 3); Kazimierz Marcinkiewicz (nr 7)

Pozostałe wyniki ankiet można znaleźć na stronie: wybory.jedenznas.pl. "Zapraszamy do zapoznawania się z nimi. Mamy nadzieję, że pomogą one Państwu w podjęciu decyzji, na kogo oddać swój głos!" - piszą obrońcy życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..