Nowy numer 38/2023 Archiwum

Czekają na każdego

- To propozycja dla tych, którzy do Kościoła i Pana Boga "mają nie po drodze", i tych, którzy chcą tę relację odświeżyć i umocnić – mówią organizatorzy.

Rekolekcje ewangelizacyjne odbędą się od 21 do 24 maja w Szkole Podstawowej nr 18 w Zabrzu (ul. Karczewskiego 10), na terenie parafii św. Franciszka. Zaproszeni są dorośli i młodzież. Poprowadzi je diecezjalna diakonia ewangelizacji Ruchu Światło–Życie i parafia św. Franciszka – osoby z różnych grup, przede wszystkim oazowej i Wspólnoty Zmartwychwstania.

– Zaproszenie kierujemy do wszystkich, tych bliżej i dalej od Kościoła, dlatego na miejsce przeprowadzenia rekolekcji wybrany został teren neutralny, jakim jest szkoła. Żeby może dodać odwagi tym, którzy chcieliby przyjść, a z różnych powodów do kościoła byłoby im trudniej. Najważniejsze jest wsparcie modlitewne, bo to Pan Bóg ma działać wśród nas, a nie my własnymi siłami – mówi ks. Andrzej Iwanecki, proboszcz parafii św. Franciszka. W modlitwę za rekolekcje szczególnie włączyły się franciszkański i karmelitański zakon świeckich oraz grupa Żywego Różańca.

W programie jest modlitwa, a także wykłady, spotkania w grupach i czas na rozmowy przy kawie i herbacie. Konferencje przybliżające podstawowe prawdy wiary głosić będą świeccy, dzieląc się własnym świadectwem tego, jak Pan Bóg działa w ich życiu. Księża będą służyć rozmową i sakramentami. Całość koordynuje ks. Piotr Dyduch, odpowiedzialny za diecezjalną diakonię ewangelizacji.

Informacja o rekolekcjach była kierowana bezpośrednio – w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów rozdano 3 tysiące zaproszeń. Ciągle można je dostać w kancelarii parafialnej lub zakrystii i przekazać konkretnym osobom jako imienne zaproszenia.

Od środy do piątku spotkania rozpoczynają się o 17.30, a w sobotę o 9.00. Dzieciom rodziców uczestniczących w rekolekcjach organizatorzy zapewniają opiekę. Szczegółowy program na: www.franciszek.gliwice.opoka.org.pl.

Rekolekcje będą miały kontynuację, wszyscy zaproszeni zostaną do włączenia się w jakąś wspólnotę, a od środy 28 maja (godz. 19.00, w salce parafialnej) rozpoczyna się cykl sześciu spotkań seminarium odnowy wiary.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast