Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Czekają nas podtopienia?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne 2. stopnia o dużym prawdopodobieństwie intensywnych opadów deszczu w naszym województwie. Lać ma od godz. 18 w środę do 6 rano w piątek.

Jak poinformował nas sekretariat Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, dyrektorzy wydziału pojechali dziś na oględziny najbardziej zagrożonych miejsc.

Andrzej Siudy, kierownik Zbiornika Zaporowego w Goczałkowicach, w rozmowie z „Gościem Katowickim” wyjaśniał, że zbiorniki są gotowe na przejęcie dużej fali powodziowej. W jego ocenie, póki co, powódź nam nie grozi. – Obserwujemy, co się będzie działo. Teraz w Goczałkowicach jest objętość rezerwy powodziowej 68 mln metrów sześc. – dużo więcej niż powinno być o tej porze roku. To objętość większa niż cała powódź z 1997 roku. Czekamy, co będzie, jesteśmy przygotowani na duże wezbranie. Nie każde kończy się jednak powodzią – zaznaczył.

W gotowości jest też miasto Katowice. Podczas porannej narady służb, zwołanej przez prezydenta Piotra Uszoka, rozmawiano o przygotowaniu na przyjęcie dużej ilości opadów. – Służby w ostatnich dniach sprawdzały przepustowość kanałów i sprawność pomp w miejscach najbardziej newralgicznych. Kontrolowana była także gotowość jednostek. Służby (Straż Pożarna, Straż Miejska oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego) są gotowe, żeby reagować – mówił nam Jakub Jarząbek, rzecznik katowickiego magistratu.

Podtopienia w Katowicach mogą wystąpić pod przejazdami kolejowymi oraz na niżej położonych skrzyżowaniach. W tych miejscach w ciągu najbliższej doby prowadzony będzie szczególny monitoring.

Dokładną prognozę pogody znaleźć można na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Podobne prognozy przewiduje się w województwach: małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim oraz części lubelskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Scott
    14.05.2014 17:19
    Raczej nieco dłużej... http://www.windguru.cz/int/index.php?sc=3623&sty=m_menu
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL