Nowy numer 50/2018 Archiwum

Wystąpi Rodzina Pospieszalskich

Już w sobotę inauguracja 7. edycji Metropolitalnego Święta Rodziny pod hasłem: "Rodzina Miłością Wielka".

Idea święta zrodziła się podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z metropolitą górnośląskim abp. Damianem Zimoniem do Rzymu w 2007 roku, w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska.

Przy grobie św. Jana Pawła II Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, wraz ze śp. Krystyną Bochenek zainaugurowały święto, w organizację którego włączył się Kościół, śląskie miasta, organizacje i stowarzyszenia.

Koncert je inaugurujący odbędzie się 17 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Towarzyszyć mu będzie wystawa pokonkursowa „Rodzina Miłością Wielka”, organizowana przez powiat tarnogórski. W niedzielę w gliwickiej katedrze Eucharystii w intencji rodzin o 12.30 przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec.

Program Metropolitalnego Święta Rodziny z wieloma propozycjami dla dorosłych i dzieci dostępny jest TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy