Hjuston, mamy problem

Pod takim hasłem od końca kwietnia do 3 maja odbywa się bieg sztafetowy. Celem jest zebranie pieniędzy na leczenie 27–letniej Ani Łakomiak chorującej na nowotwór płuc.

Jest to międzybłoniak. Ania przeszła już operację i cztery chemioterapie. Jest podopieczną fundacji Alivia.

Potrzebuje miliona złotych na leczenie w Houston. O chorobie i nadziei Ani, a także formach pomocy można przeczytać na stronie www.hjustonmamyproblem.pl.

Ona też jest promowana podczas biegu, który organizują znajomi i przyjaciele Ani z całej Polski. Trasa prowadzi z Czerska (woj. pomorskie) przez Tucholę, Bydgoszcz, Złotniki Kujawskie, Inowrocław, Konin,  Zbiersk, Kalisz, Opatów, Kluczbork do Tarnowskich Gór, gdzie Ania się urodziła i mieszka.

W sumie z Pomorza na Śląsk jest do pokonania 450 km, a na zakończenie 3 maja o 17.00 rozpocznie się koncert dla Ani na rynku w Tarnowskich Górach. Powitanie biegaczy przewidziane jest ok. 18.00. Będzie też zbiórka pieniędzy na leczenie.   

Jak informują organizatorzy bieg sztafetowy polega na tym, że jedna osoba biegnie, druga jedzie za nią na rowerze z transparentem, na którym jest umieszczony adres strony internetowej akcji.

Po kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrach następuje przekazanie pałeczki i zmiana biegnącego. Inni uczestnicy, którzy akurat nie biegną, zatrzymują się w pobliskich miastach, rozstawiają transparent, rozdają ulotki, wystawiają scenki, zwracają na siebie uwagę, rozmawiają z mieszkańcami.

By każdemu, kto ich zobaczy, powiedzieć „Twoja złotówka ratuje Ani życie”.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..