Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wiosenna Noc w Starym Opactwie

Rozpoczęło się od podpisania umowy partnerskiej i otwarcia wystawy.

– Jest dzisiaj taka moda na noc konfesjonałów, noc muzeów, to w tą modę i my próbujemy się wkomponować – mówił ks. Jan Rosiek, dyrektor Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach, zapowiadając wydarzenie.

Podpisanie umowy między Starym Opactwem w Rudach i Oberschlesisches Landesmuseum w Ratingen oraz otwarcie wystawy „Szlachta na Śląsku” rozpoczęło wczoraj cykl specjalnych spotkań. Dziś otwarcie kolejnej wystawy poświęconej pamięci rodziny książąt von Ratibor und Corvey.

"Noc w Starym Opactwie" potrwa do 4 maja. W programie wydarzenia przewidziano m.in. zwiedzanie ekspozycji stałych i czasowych, indywidualnie lub z przewodnikiem. Program „Nocy” rozpisany jest także na godziny w ciągu dnia, można wybierać spośród wielu atrakcji. Organizatorzy proponują  wykłady tematyczne, będzie trochę muzyki i teatru. Odbędą się warsztaty plastyczne dla różnych grup wiekowych. Późnym wieczorem atrakcją jest będzie obserwatorium gwiazd i planet na dziedzińcu. 3 maja o 18.00 przewidziany jest koncert orkiestry kameralnej z Dolnego Benesova w Czechach, a pół godziny wcześniej odbędzie się spektakl teatralny w wykonaniu gimnazjalistów z Rud.

Pełny program, realizowany przy pomocy Fundacji Wsparcia Polsko-Niemieckiego, dostępny jest TUTAJ.

Wiosenna Noc w Starym Opactwie   Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy nocą Marek Tomasiak

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama