Nowy numer 25/2021 Archiwum

Dziękczynienie za świętych papieży

- Dziękujemy za wyniesienie na ołtarze dwóch wspaniałych przewodników w wierze - mówił biskup gliwicki Jan Kopiec.

Eucharystii dziękczynnej za kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II w gliwickiej katedrze przewodniczył bp Jan Kopiec, a w koncelebrze wzięli także udział bp Gerard Kusz, ks. inf. Konrad Kołodziej oraz księża z całej diecezji. – Dziękujemy za wielki dar, który otrzymaliśmy jako Kościół, za wyniesienie na ołtarze dwóch wspaniałych przewodników w wierze. Chcemy dzisiaj dopuścić do głosu tę naszą wdzięczność i radość, że jednak coś dobrego się w świecie dzieje, że nadzieja nie umiera, dopóki mamy naszych przewodników, którzy są teraz już także naszymi orędownikami przed Panem w niebie – mówił na rozpoczęcie Mszy świętej bp Kopiec.

– Musimy się dziś zastanowić nad tym wielkim darem. Należymy szczęśliwie do tych pokoleń, które się otarły o tych papieży. Może starsi pamiętają papieża dobroci, jak zwykle nazywamy Jana XXIII, a przecież Jan Paweł II jeszcze niedawno był razem z nami – mówił bp Kopiec. Przypomniał również swoje wspomnienia związane z Janem Pawłem II, z rąk którego przyjął święcenia biskupie. – Mieć świadomość, że wyświęcił mnie święty człowiek to niezwykłe przeżycie – powiedział.

– Bądźmy dobrymi, jak dobrzy byli teraz już święci Jan XXIII i Jan Paweł II, byśmy kiedyś znaleźli się razem w nimi w Królestwie naszego Pana – zakończył Eucharystię bp Kopiec. Przed kościołem wierni otrzymali pamiątkowe obrazki z wizerunkami świętych papieży.

Dziękczynienie za świętych papieży   Diecezja gliwicka dziękowała za kanonizację Jana XXIII oraz Jana Pawła II Agnieszka Kliks-Pudlik /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.