Nowy numer 25/2021 Archiwum

Czytanka na maj

Przed koronacją obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gliwicach.

Z okazji zbliżającej się koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach redemptoryści przygotowali rozważania maryjne, które można wykorzystać w czasie nabożeństwa majowego. „Nieustająca Wspomożycielka” to opracowanie Marka Kotyńskiego CSsR, nawiązujące do czczonego także w Gliwicach wizerunku Matki Bożej.

„Właśnie przed tym obrazem 63 lata temu (23 stycznia 1951 r.) zostało odprawione po raz pierwszy w Polsce nabożeństwo Nieustannej Nowenny i stąd rozprzestrzeniło się na cały kraj. Stąd tegoroczne rozważania majowe dotyczą dziejów obrazu, historii kultu rozpoczętego w gliwickim sanktuarium, oraz wprowadzają w symbolikę i znaczenie ikony Nieustającej Pomocy, czczonej w całym świecie. Wdrażając w tajemnicę ikony, pragną one pogłębić zrozumienie podstawowych prawd chrześcijańskiej wiary i wzbogacić modlitwę wiernych, wprowadzając ich w medytację tego świętego obrazu” – czytamy we wprowadzeniu.

Czytanka na parafie rozprowadzana jest pocztą kurialną. Osoby zainteresowane mogą także pytać o nią na furcie klasztoru redemptorystów w Gliwicach (ul. Daszyńskiego 2). Publikacja rozprowadzana jest bezpłatnie.

Koronacja koronami papieskimi obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach odbędzie się 22 czerwca o 12.30 w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama