Nowy numer 25/2021 Archiwum

Dzień skupienia samorządowców

Pracownicy administracji terytorialnej spotkali się na wielkopostnym dniu skupienia w Gliwicach.

W kaplicy sióstr boromeuszek w Gliwicach odbyło się spotkanie samorządowców terytorialnych. Po indywidualnej adoracji została odprawiona Eucharystia, której przewodniczył bp Jan Kopiec. – Cieszę się, że znaleźliście czas i potrzebę, by spotkać się przy ołtarzu i zastanowić nad sobą i swoją posługą – mówił na początku Mszy świętej.

Zaś w homilii biskup gliwicki zwrócił uwagę na charakter pracy samorządowców oraz zadania i trudy z nią związane. – Wszystko, czego się podejmujemy, z zasady jest dla dobra wspólnoty. I to jest też podmiotem naszej refleksji – nie tylko tej religijnej, ale także tej codziennej – co zrobić, by było dobrze – zauważył bp Kopiec. Podkreślił również, że nie może zabraknąć uczciwości, szczególnie w tej posłudze. – Dopóki uczciwie chcemy dojść do wypracowania jakiegoś rozwiązania, wszystko jest do uratowania – mówił.

Następnie w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II samorządowcy wzięli udział w konferencji na temat współczesnych zagrożeń dla rodziny, którą wygłosiła dr hab. Alicja Kalus z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.

Organizatorem spotkania był ks. Krystian Piechaczek, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego gliwickiej kurii. – Wprawdzie nie istnieje osobne duszpasterstwo dla samorządowców, jednak przedstawiciele tej grupy sami wyszli z prośbą o organizację dni skupienia – adwentowego i wielkopostnego – powiedział ks. Piechaczek.

Dzień skupienia samorządowców   Spotkanie odbyło się w kaplicy sióstr boromeuszek przy ul. Ziemowita w Gliwicach Agnieszka Kliks-Pudlik

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama