Nowy numer 24/2021 Archiwum

Światowy Dzień Młodzieży w Gliwicach

Od piątku do niedzieli - specjalny czas wiary i świadectwa.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Młodzieży w łączności z papieżem i biskupami gliwickimi rozszerzone są o dodatkowe propozycje. W piątek 11 kwietnia o 21.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach sprawowana będzie Eucharystia, po której rozpocznie się kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa. To pomysł studentów krakowskich i ich duszpasterza ks. Stryczka, podejmowany od trzech lat roku także w naszej diecezji.  Trasa gliwickiej EDK prowadzić będzie od kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego przez Żerniki, Oś. Kopernika, Łabędy, Kozłów, Sośnicowice, Smolnicę, Ostropę do gliwickiej katedry. W sumie: 42 km dla wytrwałej, zaprawionej i pełnoletniej młodzieży (od 16 lat za zgodą rodziców z wyznaczonym opiekunem).

Sobota to dzień warsztatów „Pasji Młodych”, czyli praca w tematycznych grupach – sportowej, fotograficznej, teatralnych i in. W niedzielę przed południem będzie podsumowanie tych zajęć, a później tradycyjna procesja młodzieży z palmami z kościoła Wszystkich Świętych, gdzie młodzież zbierze się o 14.15 i wyjdzie do katedry na Eucharystię o 14.30, której przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec.

Delegacje młodzieży z wszystkich dekanatów diecezji odbiorą lampiony z ogniem z Łagiewnik – iskrą Bożego Miłosierdzia – przy którym wierni będą się jednoczyć w modlitwie przed kanonizacją Jana Pawła II. Młodzi otrzymają też miniatury symboli Światowych Dni Młodzieży, krzyża i ikony Salus Populi Romani.

Spotkanie zakończy koncert zespołu Full Power Spirit w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II.

„Pasja Młodych” to zachęta do przeżywania pasji – męki Chrystusa i rozwijania własnych pasji – talentów, zainteresowań, hobby i dzielenia się z nimi, także z myślą o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Więcej informacji o tegorocznych propozycjach i zgłoszeniach na GEDK na www.ddmgliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama