Nowy numer 25/2018 Archiwum

W nowej szacie

Strona internetowa Duszpasterstwa Turystyki i Wypoczynku naszej diecezji ma nowy wygląd.

– Oprócz nowej szaty graficznej, prezentujemy nowe działy i dodatki. Rozbudowaliśmy plan pielgrzymek, dodaliśmy filtrowanie planu. Można też zapisać się na wyjazd poprzez rozbudowany formularz kontaktowy, w czytelnej wersji – mówi ks. Adam Laszewski, diecezjalny duszpasterz turystyki i wypoczynku.

Filtrowanie planu ułatwia wybranie poszukiwanej pielgrzymki czy wypoczynku pod kątem m.in. miejsca, terminu czy ceny. Ponieważ opłaty pobierane są w różnych walutach, ceny tutaj są codziennie aktualizowane według obowiązującego kursu w NBP i podawane w złotówkach. – Ciekawostką jest kalendarz, który odmierza czas do najbliższego wyjazdu z dokładnością do sekundy. Na pierwszej stronie będą zapowiadane zawsze 3 najbliższe pielgrzymki. Internauci mogą skorzystać także z newslettera, dzięki któremu informacje o pielgrzymkach są przesyłane bezpośrednio na podany adres e-mail. Jest też Facebook, poprzez który docieram do dzieci i młodzieży, dzielących się spostrzeżeniami i zachętami do wyjazdu – tłumaczy ks. Laszewski.

Do współpracy zaprasza także parafie, firmy i instytucje, które mają swoje strony internetowe. Mogą one pobrać widget (czyli kod html), który umożliwia umieszczenie aktualnego planu pielgrzymek na stronach internetowych parafii oraz innych zaprzyjaźnionych witrynach. – Zachęcamy parafie i instytucje, żeby sobie ten kod przekopiowały, a wszystkich diecezjan (i nie tylko) zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania z naszym duszpasterstwem – mówi ks. Adam.

Adres strony: www.pielgrzymki-gliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma